Magda Femme

Magda Femme (to nie tylko pseudonim, ale prawdziwe imię i nazwisko wokalistki) urodziła się w Łasku, jest absolwentką Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Mieszka w Warszawie. W latach 1995–2001 była wokalistką zespołu Ich Troje.

Dwukrotnie brała udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji:

- w 2003 podczas pierwszych krajowych eliminacji zaśpiewała własną kompozycję „I Believe in You”, wspólnie z wokalistą Marcinem Koczotem i jego zespołem Spotlight.

- w 2006 piosenka „Follow My Heart” zaśpiewana przez Ich Troje oraz Magdę Femme zajęła pierwsze miejsce w eliminacjach Eurowizji. Dzięki temu w maju tego roku wraz z Ich Troje, Justyną Majkowską i RealMcCoyem reprezentowała Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji w Atenach, plasując się na 11. pozycji w półfinale.

Jej pierwsza solowa płyta pod tytułem Empiryzm została nagrana w 2000, kiedy Femme była jeszcze wokalistką Ich Troje. Płytę wyprodukował Bartosz Dziedzic i Maciej Werk (Hedone). Teksty oprócz Femme napisali: Lech Janerka i Adam Nowak z zespołu Raz, Dwa, Trzy.

Druga solowa płyta pod tytułem 5000 Myśli została nagrana w 2001, sprzedała się w nakładzie ok. 32 tysięcy egzemplarzy i uzyskała status „Złotej Płyty”. Największymi przebojami z płyty były utwory „Rozmowa z Aniołem” i „Kłamstwo”. Ta ostatnia wygrała konkurs audiotele w koncercie organizowanym przez TVP2. Płytę wyprodukował kanadyjski producent Chris Aiken, perkusista współpracujący między innymi z Bryanem Adamsem.

Okładka- Retro Love

W 2002 nagroda dla „Najlepszej wokalistki roku” czasopisma „Popcorn”.

Trzecia płyta o tytule Extremalnie ukazała się w 2004. Teledysk do singla z płyty pod tytułem „Daleko stąd” został nominowany do nagrody Yach Film.

W 2006 wzięła udział w trasie koncertowej z okazji 10-lecia zespołu Ich Troje „Sami Swoi”.

Czwarta płyta pod tytułem Magiczne Nutki została nagrana w 2009. Muzykę skomponował kompozytor i muzyk Janusz Tylman, a słowa są autorstwa Magdy Femme.

W 2010 ubiegała się o miano Polskiego Hitu Lata 2010 z piosenką „Jak diament”, na Bydgoszcz Hit Festiwalu, którą wykonywała w duecie z Iwoną Węgrowską. Piosenka zajęła 6. miejsce, zdobywając 6,93% głosów.

Piąta płyta pod tytułem Retro Love ukazała się w 2014. W pierwszym tygodniu od premiery cyfrowej uzyskała status złotej. Wokalistka nagrała ją razem z Adasiem Drzewieckim, na płycie można również usłyszeć hiphopowych producentów: Toffsona (18L), Ive (producent m.in. Kaena), Goofer (Z okna bloków). W warstwie tekstowej pomagał Michał Zawidzki, raper znany jako Syn Prezydenta.

W 2015 Magda nagrała utwór z Nowatorem pt. „Jestem na tak”, za który otrzymali nagrodę dla najlepszego duetu przyznaną przez Radio Fama.

W 2016 utwór „Jestem na tak” znalazł się w rankingu „40 największych hitów 2015 roku” przygotowanym przez Kino Polska Muzyka, zajmując 28 miejsce. W grudniu 2016 Magda otrzymała za ten singiel platynową płytę.

Na początku roku 2017 Magda zwyciężyła w kategorii „Kultura” w plebiscycie „Kobieta Roku”, organizowanym przez Stowarzyszenie Women For Live, pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

WordPress Lightbox